Onemocnění drůbeže

Naše léčivé přípravky Vám pomohou terapeuticky zvládnout celou řadu onemocnění drůbeže. Spektrum jejich účinnosti je široké a liší se podle účinné látky přípravku. Vzhledem k možnému výskytu získané rezistence doporučujeme použití přípravků na základě vyšetření citlivosti původce onemocnění.

 

AUREOVIT 160 mg/g perorální prášek

AUREOVIT 160 mg/g premix pro medikaci krmiva

AUREOVIT 80 mg/g perorální prášek

 

MEDITEK CTC 500 mg/g premix pro medikaci krmiva

 

Antibiotické přípravky s obsahem chlortetracyklinu se širokým spektrem účinku. Působí bakteriostaticky a ve vyšších dávkách baktericidně na gram-pozitivní i gram-negativní zárodky, na rickettsie a některá protozoa. S velkým úspěchem jsou tyto přípravky využívány při výskytu respiračních onemocnění, enteritid, septikémie, pleuritid i peritonitid. Největšího efektu lze dosáhnout u těchto původců onemocnění:

 

MEDITEK DOX 100 mg/g premix pro medikaci krmiva

MEDITEK DOX 500 mg/g prášek pro podání v pitné vodě

 

Antibiotické přípravky s obsahem doxycyklinu se širokým spektrem účinku. Doxycyklin působí bakteriostaticky, inhibuje proteosyntézu v bakteriálních buňkách. Díky vyšší liposolubilitě a lepšímu průniku přes buněčné membrány ve srovnání s tetracyklinem, si doxycyklin zachovává určitý stupeň účinnosti i proti mikroorganizmům se získanou rezistencí k základním tetracyklinům. Meditek Dox je velmi účinný při tlumení respiračních onemocnění, enteritid, stejně jako při septikémiích či jiných zánětlivých onemocněních v organismu drůbeže. Nejúčinněji působí na následující rody a druhy bakterií:

 

 

MEDITEK COLIS 1 200 000 IU/g prášek pro perorální roztok

 

Antibiotický přípravek s obsahem širokospektrálního antibiotika Colistinu. Colistin patří mezi peptidová antibiotika s baktericidním účinkem proti gram-negativním baktériím. Po perorálním podání se špatně vstřebává (vzhledem k velikosti molekuly) a účinkuje pouze v lumen trávicího traktu a na přilehlých sliznicích. Nemá proto žádné vedlejší účinky a vylučuje se z těla trávicím ústrojím pevně vázán na proteiny. Meditek Colis je u drůbeže používán na střevní onemocnění způsobená následujícími rody a druhy bakterií:

  • Enterobacteriaceae

 

MEDITEK AMOX 500 mg/g prášek pro perorální roztok

 

Antibiotický přípravek se širokým spektrem účinnosti s obsahem Amoxicillinu. Používá se na léčbu onemocnění respiračního, gastrointestinálního a urogenitálního traktu a sekundárních bakteriálních infekcí u drůbeže. Po perorálním podání se velmi dobře vstřebává, působí na buněčné stěně bakterií a z organismu se pak vylučuje ledvinami. Z bakteriálních původců onemocnění nejvíce účinkuje na:

 

 

GLUCOSOL prášek pro přípravu perorálního roztoku